Древлянський

Природний заповідник “Древлянський” – це край кришталево чистих річок, смарагдових лісів і зелених луків. Він розташовується в межах Житомирської області, на південь і схід від смт Народичі, вздовж річки Уж та її правих приток — Лозниця, Ослів і Звіздаль.

Площа парку 308,72 КМ КВ.

icon-Path
1
маршрут
icon-Path
35 км
ротяжність маршруту
icon-Plant
42
рідкісні рослини
icon-Animal
44
рідкісні тварини
icon-Church
2
старовинні церкви

Тут переважають дубові та соснові ліси, що зумовлено багатством ґрунтів, а в заплаві річки Уж поширені лучні угіддя. Переважно вони заболочені та торф’янисті. Територія заповідника складається з рівнинних, піщаних та болотистих ділянок.

Природна флора Древлянського природного заповідника налічує близько 800 видів судинних рослин, що складає близько 53 % флори Українського Полісся. У складі флори судинних рослин переважають родини айстрових, осокових, капустяних, розових, губоцвітих, злакових.

У Древлянському заповіднику мешкають види, що занесені до Бернської конвенції та до третього видання «Червоної книги України». Це, зокрема, булатка довголиста (Cephalanthera longifolia), водяний горіх плаваючий (Trapa natans), гніздівка звичайна (Neottia nidus-avis), дифазіаструм триколосковий (Diphasiastrum tristachyum), змієголовник Рюйша (Dracocephalum ruyschiana), сон широколистий (Pulsatilla patens) та інші.

У Кліщівському лісництві виявлений локалітет Rhododendron luteum, один з найбільш східних в Україні.

Співпраця з Франкфуртським зоологічним товариством

Від початку вторгнення росії Франкфуртське зоологічне товариство намагається допомагати заповіднику  із частковим забезпеченням операційних втрах. Зокрема було передане необхідне обладнання для запобігання пожеж і вчасної та належної реакції на їх виникнення. 

Також ФЗТ системно підтримує здійснення біомоніторингу, зокрема надаючи обладнання для фотопасток та спостереження за птахами.