Підтримка операційних витрат

Після початку повномасштабної війни в Україні перед заповідними територіями Карпат постали нові виклики: продовжувати щоденну природоохоронну діяльність в умовах значного скорочення фінансування та надати притулок тисячам українців.

Щоб забезпечити можливість парків продовжувати патрулювання територій, моніторинг біорізноманіття та роботу з дітьми у школах, ми вирішили з травня 2022 року фінансувати витрати на функціонування 13 природоохоронних територій. Відтоді ми фінансуємо найнагальніші операційні потреби (крім зарплати), як-от паливо, деталі для транспортних засобів, адміністративні та екологічні освітні матеріали, а також деякі витрати на комунальні послуги.

Таку підтримку ми надаємо передусім установам-партнерам, серед яких 13 національних природних парків і заповідників Карпат. У 2022 році, у найкритичніші моменти, ми також підтримали декілька парків на Поліссі, на Сході та Півдні України.

Ми продовжуватимемо підтримувати заповідні території України, оскільки зараз вони гостро цього потребують. У 2022 році наша підтримка складалася в основному з приватних пожертвувань, тоді як наступний етап став можливим завдяки додатковому фінансуванню від Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI), – програми фінансування, створеної Федеральним урядом Німеччини в рамках зобов’язань Німеччини щодо міжнародного клімату та фінансування біорізноманіття.

Що ми робимо

Поєднуючи міжнародний досвід із національними набутками та експертизою, ми підтримуємо збереження великих масивів незайманої природи в Україні. Головним чином ми робимо це надаючи підтримку великим природоохоронним територіям, таким як національні парки, біосферні або великі природні заповідники.