Синьогора

Назва «Синьогора» зрозуміла усім, хто відвідував ці місця, адже вершини здалеку здаються темно-синіми, й наче заохочують іти туди вдалину. Його створено для збереження унікального природного комплексу Горганського гірського масиву – Мала і Велика Сивулі, Ігровець та гора Висока (всі вище 1800 м).

Площа парку 108,66 КМ КВ.

icon-Plant
381
видів рослин
icon-Waterfall
3
водоспади
icon-Cave
16
греготів
icon-Plant
1270 га
пралісів і квазі пралісів
icon-Animal
654
видів тварин
icon-Lake
47
джерел
icon-Path
5
туристичних маршрутів

Національний природний парк «Синьогора» є частиною Східно-Карпатського Туристичного Шляху тут можна побачити унікальні кам’яні розсипи з давніми слідами зледенінь, які чергуються з альпійськими луками, залишки оборонних споруд часів Першої світової війни на г. Ігровець, водоспад Малий Кузьминець, витоки ріки Бистриця, урвище Пекло.

Парк охороняє праліси та старовікові ліси, їх сумарна площа складає 1227,7 гектари, серед яких 800 гектарів становлять саме праліси, і всі вони розташовані в заповідній зоні парку. За головними породами ця площа приблизно порівну розподілена між ялиною європейською та сосною гірською. Ці ліси проростають на крутих схилах з кам’янистими ґрунтами.

Cпівпраця з Франкфуртським зоологічним товариством

Моніторинг біорізноманіття. З метою якісного проведення моніторингу стану біорізноманіття на території парку ФЗТ впроваджує систему SMART, яка допомагає вчасно та чітко фіксувати дані про біорізноманіття. Для цього було придбано та передано працівникам служби державної охорони смартфони та інше необхідне обладнання. Проведено навчання та надається постійна підтримка користувачів. Починаючи з 2021 року впроваджується моніторинг великих хижаків за допомогою переданих фото пасток.

Підтримка операційних витрат. В умовах скорочення державного фінансування, починаючи з травня 2022 року Франкфуртське зоологічне товариство надає постійну підтримку поточних витрат для виконання парком плану природоохоронних заходів. Це придбання канцелярії, витрати на зв’язок та паливо, деталі для автівок, їх обслуговування та ремонт.

Що ми робимо

Поєднуючи міжнародний досвід із національними набутками та експертизою, ми підтримуємо збереження великих масивів незайманої природи в Україні. Головним чином ми робимо це надаючи підтримку великим природоохоронним територіям, таким як національні парки, біосферні або великі природні заповідники.