Розширення та консолідація заповідних територій
Наш девіз у Франкфуртському зоологічного товариства: «Збільшення територій дикої природи задля створення планети, на якій варто жити».
Людство зіткнулося з двома взаємодоповнюваними кризами, які загрожують нашому подальшому виживанню: втратою біорізноманіття та зміною клімату. Ключовим рішенням для обох є захист і покращення дикої природи. Під цим ми маємо на увазі великі незаймані території, які є домом для рослин і тварин, що у майже первозданному природному середовищі можуть підтримувати життєдіяльність протягом еволюційних часових масштабів і є вільними від загрози впливу людського розвитку. Такі дикі території є фундаментальним компонентом у збереженні біорізноманіття та боротьбі зі зміною клімату.
Транскордонні Карпати є важливим скупченням європейського біорізноманіття, а в Українських Карпатах знаходяться одні з найбільших і найкраще збережених фрагментів колись великих центральноєвропейських лісів. Деякі з цих територій залишаються без достатнього формального захисту. Інші, хоча технічно й перебувають у межах охоронюваних територій, зазнають постійного впливу землекористування, наприклад комерційного лісівництва та іншої діяльності підприємств, що не відповідає цілям збереження – головній функції заповідних територій. У багатьох випадках природні парки також сильно фрагментовані, однак їхню функцію можна покращити шляхом стратегічного коригування їхніх кордонів.
У рамках розширення та консолідації ми допомагаємо природно-заповідним територіям вирішувати ці проблеми шляхом передачі землі та правильного розмежування, а також документального оформлення їхніх меж. Роблячи це, ми прагнемо підтримувати природні парки у відповідності всім відповідним критеріям Міжнародного союзу охорони природи (МСОП).
Що ми робимо
Поєднуючи міжнародний досвід із національними набутками та експертизою, ми підтримуємо збереження великих масивів незайманої природи в Україні. Головним чином ми робимо це надаючи підтримку великим природоохоронним територіям, таким як національні парки, біосферні або великі природні заповідники.