Синевир

Найбільше в Україні гірське озеро Синевир площею 29 гектарів, згідно із Рамсарською конвенцією, визнано водно-болотним угіддям міжнародного значення. І воно є безперечно родзинкою однойменного національного природного парку. Проте тут чимало й інших унікальних карпатських вершин, кришталево чистих водоспадів, річок та озера.

Площа парку 430 КМ КВ.

icon-Plant
2,8 тисячі
гектара пралісів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
icon-Island
2
високогірні озера
icon-Museum
12
музеїв
icon-Path
13
маршрутів для мандрівок протяжністю 138 км
icon-Mountains
5
гір висотою понад 1500 метрів

Для відвідувачів у паку відкриті унікальні для України реабілітаційні центри для бурих ведмедів та хижих птахів. У дикій природі також можна зустріти вовка, рись, оленів та козуль. У смерекових лісах гніздяться глухарі, рябчики, на торф’яні болота залітають білі та чорні лелеки, а високо в небесах ширяють беркути.

Окрім того у парку дбають про місцеву культуру. Наприклад на території парку функціонує єдиний в Європі та другий у світі Музей лісу і сплаву.

Співпраця з Франкфуртським зоологічним товариством

Подолання викликів спричинених війною. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну, національний природний парк “Синевир” став притулком для вимушено переселених осіб (ВПО). Це був непростий виклик для парку, тож Франкфуртське зоологічне товариство не могло залишатися осторонь та допомагало у забезпеченні потреб ВПО у продуктах харчування, засобах гігієни та ліках. Зокрема ФЗТ придбало матраци для ліжок в готелі та системно передавало від партнерів з Румунії, Німеччини, Польщі та Словаччини товари першої необхідності.

Для створення належних та безпечних умов в час відключення електропостачання ресурсами ФЗТ придбали два потужні генератори. Їх наявність та забезпечення паливом дозволяє повноцінно та безперебійно працювати колективу адміністрації парку навіть при відключенні електропостачання.

Будівництво та реконструкція. Франкфуртське зоологічне товариство запланувало капітальний ремонт візит-центру, що знаходиться поруч з будівлею головного офісу національного природного парку “Синевир”. А також підтримує завершення будівництва візит-центру поруч з реабілітаційним центром Бурого ведмедя.

Підтримка створення планів управління. З метою збереження особливо цінних територій Франкфуртське зоологічне товариство підтримує парк у виконанні їх основних природоохоронних завдань. В рамках реалізації  проєкту “Збереження високоцінних пралісів та старовікових лісів у вибраних національних парках в Українських Карпатах” виконується спільна розробка проєкту організації території – менеджмент плану.  Робота в цьому напрямку складається з декількох етапів: перший – визначення цінностей та ресурсів парку і їх стану, загроз та їх впливу; другий етап – визначення 10 -річної стратегії; третій – розробка п’ятирічного плану дій для досягнення максимальних результатів із збереження стану основних цінностей парку. Розробка проєкту організації здійснюється командою експертів ФЗТ та колективу парку. Також активну участь у розробці приймає група локальних зацікавлених сторін, які мають відношення до діяльності парку, використовують територію та мають вплив на прийняття рішень щодо діяльності парку. Термін розробки проєкту організації території триває  з жовтня 2022 року по червень 2024 року.

Моніторинг біорізноманіття. З метою якісного проведення моніторингу стану біорізноманіття на території парку ФЗТ впроваджує систему SMART, яка допомагає вчасно та чітко фіксувати дані про біорізноманіття. Для цього було придбано та передано працівникам служби державної охорони смартфони та інше необхідне обладнання. Проведено навчання та надається постійна підтримка користувачів. Починаючи з 2021 року впроваджується моніторинг великих хижаків за допомогою переданих фото пасток.

Підтримка операційних витрат. В умовах скорочення державного фінансування, починаючи з травня 2022 року Франкфуртське зоологічне товариство надає постійну підтримку поточних витрат для виконання парком плану природоохоронних заходів. Це придбання канцелярії, витрати на зв’язок та паливо, деталі для автівок, їх обслуговування та ремонт.

Покращення спроможності для виконання природоохоронних завдань. У рамках впровадження проєкту SNPA «Підтримка природно-заповідних територій в Україні», в якому ФЗТ є головним виконавцем, було придбано та передано транспортні засоби у користування працівникам парку (автомобілі та мотоцикли), уніформу для потреб державної служби охорони. А також комп’ютерну техніку та ІТ-обладнання.

Що ми робимо

Поєднуючи міжнародний досвід із національними набутками та експертизою, ми підтримуємо збереження великих масивів незайманої природи в Україні. Головним чином ми робимо це надаючи підтримку великим природоохоронним територіям, таким як національні парки, біосферні або великі природні заповідники.