Будівництво та реконструкція інфраструктури парків
Франкфуртське зоологічне товариство у рамках своєї Карпатської програми працює за такими напрямками: розширення та плани управління природоохоронних території, моніторинг біорізноманіття, робота з громадами та еколого-освітній напрямок. Хоча специфіка роботи в установах природно-заповідного фонду (ПЗФ) тісно повʼязана з перебуванням в польових умовах, без офісів та інших приміщень – не обійтись.
Часто ці будівлі перебувають в досить поганому стані, або й зовсім непридатні до використання. Або є їх просто немає. Йдеться про адміністрації природоохоронних установ, візит-центри та еколого-освітні центри, господарські будівлі та будинки для природоохоронців-інспекторів, які знаходяться на території у важкодоступних місцях.
Під час повномасштабної війни фінансування природоохоронних установ є незначним, саме тому ФЗТ вживає заходів для підтримки:
а) відновлення наявної інфраструктури (капремонт даху, утеплення фасаду, заміна вікон),
б) будівництва нової (візит-центри, будиночки для туристів та природоохоронців) та
в) її догляду та утримання.
Здійснюючи серйозну інтервенцію не лише в інфраструктуру, а й культурний ландшафт, якому вона належить, ми взяли за правило наступні принципи та підходи:
- Збереження місцевої архітектури та ремесел
- Екологічні та локальні матеріали та робоча сила
- Догляд та обслуговування замість будівництва нового
- Уніфікований дизайн, який додасть впізнаваності установам ПЗФ
Окрім різномантіних будівель, ФЗТ працює над розвитком екоосвітніх просторів у всіх природоохоронних установах Карпатської програми (13 природоохоронних територій!) та відновленням туристичної інфраструктури в проектних природоохоронних територіях.
Щодо еколого-освітніх просторів – це наявні окремі будівлі, або відведені простори на базі адмінбудівель, які будуть спеціально облаштовані та наповнені навчальними і дослідницькими матеріалами та матимуть відповідну екоосвітню програму. Школярі та інші відвідувачі зможуть знайомитись з діяльністю установи та пізнавати природу ближче.
Туристична інфраструктура передбачатиме інформаційне облаштування та туристичне маркування (маркування близько 1 500 км шляхів та туристичне навігаційно-інформаційне облаштування установ), а також роботу над туристичними послугами природоохоронних установ.
Що ми робимо
Поєднуючи міжнародний досвід із національними набутками та експертизою, ми підтримуємо збереження великих масивів незайманої природи в Україні. Головним чином ми робимо це надаючи підтримку великим природоохоронним територіям, таким як національні парки, біосферні або великі природні заповідники.