Підтримка України

Після повномасштабного російського вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року заповідні території Карпат постали перед новими викликами. Їм довелося продовжувати щоденну природоохоронну діяльність в умовах значного скорочення фінансування. А також з’явилася необхідність надавати притулок тисячам українців, які шукали безпечного місця для проживання, адже протягом перших тижнів березня житло та запаси для десятків тисяч людей, які прибули в регіон, були обмежені.

У березні ФЗТ разом з партнерами розпочало постачання товарів першої необхідності для людей, які перебували на територіях та у приміщеннях, що належать до природоохоронних територій. Згодом створення збільшеної матеріально-технічної спроможності дозволило розширити підтримку, щоб також охопити людей, які перебували у центрах внутрішньо переміщених осіб  (школи, спортивні зали, дитячі садки, санаторії тощо). у селах і містах, розташованих на заповідних територіях та навколо них. Для підтримки цих більш широких спільнот було створено чотири центри зберігання та розподілу. Товари, серед яких продукти харчування, а також засоби гігієни та миючі засоби, закуповувалися в Україні для підтримки національної економіки.

З травня 2022 року Франкфуртському зоологічному товариству вдалося:
  • Підтримувати щомісячні операційні витрати 19 природоохоронних територій (з травня 2022 року по березень 2023 року), які через війну припинили отримувати фінансування. З березня 2023 року ФЗТ зосередилося на підтримці операційних витрат 14 заповідних територій у Карпатах через обмеження коштів.
  • Надати понад 80 тонн товарів першої необхідності для розміщення та підтримки внутрішньо переміщених осіб у 26 локаціях на природоохоронних територіях та довкола них. Першу партію цих допоміжних товарів було доставлено протягом першого ж тижня після вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року.
  • Створити 1000 місць для розміщення внутрішньо переміщених осіб на природоохоронних територіях, причому понад 3000 людей проходять через об’єкти ВПО, що охороняються.
  • Розпочати ремонтні роботи в чотирьох ключових будівлях природоохоронних територій Карпат, один проект ремонту даху вже успішно завершено. Триває ремонт ще 13 будівель та постів рейнджерів.
  • Забезпечити понад 40 пристроїв супутникового зв’язку для природоохоронних територій, щоб забезпечити безперебійний зв’язок у разі проблем із зв’язком, пов’язаних із війною.
  • Збільшити українську команду у понад два рази подвоїлася з лютого 2022 року для того, щоб мати змогу ще активніше і продуктивніше працювати в Україні.

 

Щоб підтримати заповідні території в Карпатах, перейдіть за посиланням.

Підтримка, що була надана паркам на Сході України

Хоча Франкфуртське зоологічне товариство зосереджується на підтримці заповідних територій Карпат, ми не могли залишитися осторонь важких викликів, з якими зіткнулися східні парки під час війни. Протягом травня 2022 року ми здійснили перші поставки товарів (зокрема, продуктів харчування, генераторів, буржуйок для опалення та протипожежного обладнання) для кількох охоронних територій на Сході України. Однак, через необхідність більш глибоко і професійно оцінювати потреби та організувати матеріально-технічне забезпечення парків цього регіону, і з огляду на те, що ФЗТ раніше з ними не працювало, ми прийняли рішення передати підтримку цих парків Українській природоохоронній групі (UNCG). Ця українська природоохоронна організація раніше тісно співпрацювала з постраждалими територіями і тому має необхідні ресурси для визначення парків з найвищим потреби та пошук шляхів доставки допоміжних товарів із низьким рівнем ризику.

Протипожежне обладнання для поліських парків

Війна збільшила ризик лісових пожеж на заповідних територіях України. Ризик був особливо високим для Поліського регіону, оскільки ракети, що вилітають з Білорусі, регулярно пролітають над природоохоронними територіями. Суха та спекотна літня погода ще додатково збільшила ймовірність великих пожеж, які швидко поширюються.

Відтак, парки Полісся отримали обладнання для посилення своїх протипожежних можливостей. Зокрема вісім високоякісних модулів пожежогасіння (спеціалізовані водяні насоси зі шлангами), 106 рюкзаків для води, 188 пожежних лопат, а також додаткові резервуари для води, шланги, захисний одяг, рукавички та чоботи.

Що ми робимо

Поєднуючи міжнародний досвід із національними набутками та експертизою, ми підтримуємо збереження великих масивів незайманої природи в Україні. Головним чином ми робимо це надаючи підтримку великим природоохоронним територіям, таким як національні парки, біосферні або великі природні заповідники.