Оберігаємо природу разом: Ужгород зібрав природозахисників Полісся та Карпат

Січень 2025

За ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства 17 січня в Ужгороді відбувся захід «Вечір добрих історій. Сила синергії».

У події взяли участь представники 14 природоохоронних територій Карпат та 7 територій Поліського регіону. Також були присутні представники Закарпатської та Чернівецької обласних адміністрацій, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Сколівської міської ради, громадські активісти.

Лейтмотивом і головною темою цьогорічної події стала сила синергії та демонстрація її на прикладі щоденної роботи у різних напрямах охорони природи. Стівен Райт, лідер програми Українських Карпат Франкфуртського зоологічного товариства, під час вітального слова зазначив:

«Жодна з ідей, які Франкфуртське зоологічне товариство реалізувало в Україні за минулий рік, не змогла б знайти втілення без підтримки партнерів та друзів. Без щоденної роботи пліч-о-пліч з природоохоронними територіями. Без якісної та довірливої співпраці з підрядниками. Без розуміння спільної мети з громадами. Тому ми вдячні за співпрацю і синергію, яка дозволила зробити багато необхідних кроків для збереження унікальної природи Карпат та Полісся у 2024»

До вітальних слів також долучилася Юхимчук Ольга Юріївна, заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції, Сарай Роман Дмитрович, голова Закарпатської обласної ради, і Юлія Овчинникова, народна депутатка України.

Цього року організатори зосередилися на добрих історіях співпраці: установ з архітекторами, місцевою владою та громадами, з Міндовкілля, а також – на взаємодії партнерських фондів в інтересах установи.

  • спільне бачення і ефективна співпраця з архітектурним бюро може допомогти реалізувати цікаві сучасні проєкти в напрямі екоосвіти: екоедукаційні осередки просто неба в трьох карпатських установах уже на стадії розробки;
  • конструктивний діалог між парком та місцевою громадою закладає підвалини для відновлення унікальної пам’ятки архітектури місцевого значення – палацу Гредлів у НПП «Сколівські Бескиди»;
  • сприяння Міндовкілля установам під час роботи над проєктами організації території допомагає пришвидшити впровадження нових документів, які визначають стратегію розвитку установи;
  • спільні цінності та обмін знаннями між партнерами допомагає відновлювати важливі обʼєкти на території Полісся.
  • Уже під час події було зрозуміло, що прикладів плідного партнерства є ще більше, і їхня кількість зростатиме – зокрема завдяки пошуку можливостей і однодумців для втілення чергових природоохоронних ініціатив.

    Нагадаємо, що у січні 2024 року у Львові природоохоронці збиралися, щоб послухати добрі історії про збереження Карпат.