Команда ФЗТ відвідала природоохоронні установи Полісся
Наприкінці липня наша команда відвідала національні природні парки та природні заповідники Полісся, щоб познайомитися з їхньою роботою та зрозуміти потреби установ.
В експедиції взяв участь Міхаель Бромбахер, керівник європейських програм ФЗТ, Еллені Вендрас, проджект-менеджерка поліського напряму, Настя Драпалюк, координаторка реформування та адвокації природоохоронних територій, і наша комунікаційна команда.
Передусім у роботі на Поліссі ми зосереджені на відновленні водно-болотних угідь. Часто цей вплив має бути комплексним, адже на території установ вплинули різні чинники, серед яких осушення, видобуток корисних копалин, пожежі, змінення річищ, встановлення гідрологічних споруд, бойові дії.
Команда ФЗТ ставила за мету оцінити обʼєкти для потенційного відновлення, тому відвідала саме такі локації. У Нобельському національному парку природоохоронці показали сліди видобутку бурштину, у Рівненському та Древлянському природних заповідниках — меліоративні канали та пошкоджені гідрологічні споруди, сліди пожеж — як і в національному природному парку «Пуща Радзівіла». З науковцями Поліського та Чорнобильського заповідників команда обговорювала наслідки руйнування заплав річок — Жолобниці та Ужа відповідно.
Крім оцінки негативного впливу людини на природу Полісся, учасники експедиції побачили, як установам вдається давати раду низці викликів:
- наприклад, для облаштування відпочинкових зон в Нобельському національному парку організували пункти збору сміття;
- з екоосвітньою метою в Поліському заповіднику облаштували орнітологічну стежку на воді, у Древлянському заповіднику — побудували будинок науковця;
- вежі для спостереження за птахами вдалося побачити в національному парку «Припʼять-Стохід» і в Черемському заповіднику;
- науковець Рівненського заповідника Михайло Франчук показав команді місця гніздування рідкісного підорлика великого, у нацпарку «Пуща Радзівіла» група побачила природну памʼятку — Юзефінський дуб.
Наступний крок — визначити обʼєкти для відновлення. Ця робота триває.