Парк «Зачарований край» отримав авто від німецьких партнерів

Березень 2024

15 березня Франкфуртське зоологічне товариство передало у користування адміністрації національного природного парку «Зачарований край» авто марки Renault Duster. Транспортний засіб був придбаний за сприяння Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI).

Змога швидко пересуватися територією парку критично важлива для забезпечення його основних природоохоронних функції. До сьогодні у користуванні НПП «Зачарований край» перебувало лише одне авто, якому вже понад 25 років. Відтак німецькі партнери у рамках тісної співпраці із Закарпатською обласною адміністрацію та національним природнм парком придбали та передали авто, яке покращить мобільність працівників.

Передача авто відбулася за участі директора департаменту екології та природних ресурсів Закарпатської ОВА Шпонтака Юрія, в.о. директора НПП “Зачарований край” Фенича Василя, керуючого справами Іршавської міської ради Матіко Івана та керівника програми підтримки природоохоронних територій і керівника програми підтримки природоохоронних територій ФЗТ в Україні Василя Мочана.

1406Парк «Зачарований край» отримав авто від німецьких партнерів

“Враховуючи складне матеріально-технічне становище, а також те що межі парку було збільшено, ФЗТ працює над покращенням його спроможності виконувати основні функції. Ми продовжимо працювати над забезпеченням парку необхідними транспортними засобами”, – зазначає Василь Мочан.

Важливо зазначити, що Франкфуртське зоологічне товариство не лише передає транспорт паркам, а і бере на себе зобов’язання за потреби утримувати та обслуговувати його. А  також забезпечувати паливом для виконання погодженого плану заходів. Більше про співпрацю НПП “Зачарований край” та Франкфуртського зоологічного товариства можна почитати за посиланням

1411Парк «Зачарований край» отримав авто від німецьких партнерів

Додатково.

 Міжнародна кліматична ініціатива (IKI) є важливою частиною міжнародних зобов’язань уряду Німеччини у сфері кліматичного фінансування. З 2022 року IKI реалізується Федеральним міністерством економіки та клімату (BMWK) у тісній співпраці з Федеральним міністерством навколишнього середовища, охорони природи, ядерної безпеки та захисту прав споживачів (BMUV) та Федеральним міністерством закордонних справ (AA). Через IKI міністерства спільно підтримують підходи в країнах, що розвиваються, та країнах з перехідною економікою, спрямовані на реалізацію та амбітний розвиток Національно-визначених внесків (НВВ), закріплених у Паризькій угоді. Це включає заходи з адаптації до наслідків зміни клімату, збереження та відновлення природних поглиначів вуглецю, беручи до уваги екологічні, економічні та соціальні проблеми. IKI також підтримує країни-партнери в досягненні цілей Конвенції про біологічне різноманіття (КБР). Три міністерства спільно узгоджують базову структуру IKI. Сюди входять інструменти, які допомагають забезпечувати і перевіряти цінності та обов’язки IKI, різні конкурси на отримання фінансування та зовнішні комунікації.

Франкфуртське зоологічнне товариство (ФЗТ) в Україні є представництвом міжнародної природоохоронної організації (FZS), яка з 1858 року підтримує проєкти в Африці, Південній Америці, Південно-Східній Азії та Європі. Загалом організація працює з 18 країнами на чотирьох континентах.

Місія ФЗТ полягає в тому, щоб зберегти дику природу та екосистеми, зосереджуючись на її заповідних і унікальних територіях. В Україні діяльність організації зосереджена на збереженні пралісів і водно-болотних угідь світового значення.

Поєднуючи міжнародний досвід із національними набутками та експертизою, ФЗТ підтримує збереження великих масивів незайманої природи в Україні. Реалізувати це вдається завдяки сталій співпраці та підтримці великих природоохоронних територій, таких як національні парки, біосферні та природні заповідники. 

Новини

Для працівників парків відбувся тренінг з інтерпретації природи
01.05.2024
Новини

Для працівників парків відбувся тренінг з інтерпретації природи

Одним із головних напрямів діяльності Франкфуртського зоологічного товариства є підтримка еколого-освітньої діяльності установ і впровадження найкращих практик роботи з відвідувачами — зокрема школярами.
У Львові відбулася подія, що зібрала найбільш затятих захисників Карпат
25.01.2024
Новини

У Львові відбулася подія, що зібрала найбільш затятих захисників Карпат

За ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства (ФЗТ) 19 січня у Львові провели захід «Вечір добрих історій про збереження Карпат».