У Львові відбулася подія, що зібрала найбільш затятих захисників Карпат

Січень 2024

За ініціативи Франкфуртського зоологічного товариства (ФЗТ) 19 січня у Львові провели захід «Вечір добрих історій про збереження Карпат».

На подію завітали представники 14 природоохоронний територій Карпат. Також були присутні представники трьох обласних адміністрацій – Львівської, Чернівецької та Закарпатської, амбасадор уряду Німеччини та партнери і друзі організації, які об’єднані спільною ідеєю збереження Карпат.

1295У Львові відбулася подія, що зібрала найбільш затятих захисників Карпат

До вітального слова керівника європейських програм Франкфуртського зоологічного товариства Міхаеля Бромбахера долучився Олександр Краснолуцький, перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, та народний депутат України Ростислав Тістик. «Війна зруйнувала усі плани, але я пишаюся природоохоронними територіями України, які гідно зустріли нові виклики і затято продовжують виконувати свою основну функцію – дбати про збереження Карпат. І навіть у такий складний рік, яким був 2023, завдяки спільним зусиллям і якісній співпраці ми бачимо багато добрих прикладів, які ми будемо розповідати і примножувати», – Міхаель Бромбахер.

Подія була ініційована ФЗТ, щоб підсумувати 2023 рік, адже попри труднощі, з якими стикнулися національні парки та заповідники України через повномасштабне вторгнення росії, вони ні на мить не припиняють своєї природоохоронної роботи. Тож присутні мали змогу почути про добрі історії, зокрема про  підтримку внутрішньо переселених осіб, будівництво перших двох будиночків для рейнджерів на території урочища Перкалаба (ННП «Верховинський») та впровадження у парках системи моніторингу біорізноманіття SMART.

Також Франкфуртське зоологічне товариство поділилося планами, які за підтримки локальних громад, природоохоронних територій та місцевої влади хотілося б реалізувати у 2024 році. Зокрема обговорили прогрес реновації старовинного палацу графа Гредля (ННП «Сколівські Бескиди») та інших об’єктів будівництва. Зараз ФЗТ в Україні підтримує понад 20 об’єктів будівництва та реконструкції у Карпатському регіоні, серед яких адміністративні будівлі парків, будиночки для рейнджерів та науковців, візит-центри. Усе будівництво відбувається зі збереженням традиційних для регіону архітектурних рішень, як от гуцульська готика, та із застосуванням новітніх технологій (зелені дахи, екологічні матеріали, альтернативні джерела отримання електроенергії). Адже, як зазначила координаторка напрямку будівництва в Україні, Ірина Бурбило: «У час, коли ворог атакує інфраструктуру України мало не щодня і значні території стають просто випаленою землею, це велика відповідальність і честь мати змогу будувати і відновлювати, зберігаючи питомо українські традиції».

У 2024 році Франкфуртське зоологічне товариство продовжить працювати та надавати сталу підтримку природоохоронним територіям у таких стратегічних напрямках, як створення менеджмент планів, оновлення екоосвітніх програм, встановлення великих вхідних та малих інформаційних знаків на території національних парків, підтримка розвитку місцевих громад. Також ФЗТ анонсувало відновлення своєї роботи у ще одному унікальному регіоні – Поліссі.

1296У Львові відбулася подія, що зібрала найбільш затятих захисників Карпат